Co na walentynki planujesz podarować drugiej osobie? Myślałeś/aś o romantycznej kolacji, pójściem do kina albo wyjściem na imprezę? To też są jakieś prezenty, ale pomyśl jaką przyjemność sprawisz kupując książkę! Oto krótka lista z propozycjami:

“Anna Karenina” Lew Tołstoj

Oceniana jako historia miłosna wszech czasów. Tytułowa bohaterka żyje u boku nudnego męża, który jest od niej starszy. Anna jest wspaniałą matką, nie przepada za przyjęciami, ale jest wręcz ulubioną podczas petersburskich salonów. Monotonia i rutyna znika z życia bohatera, gdy na scenę wkracza harbia Wroński. Wnosi ze sobą mnóstwo namiętności, ale też zniszczenia. Wielu rzeczy nie da się już cofnąć. Wielu czytelników sądzi, że ta miłość od początku była skazana na porażkę, ciekawe jakie zdanie będzie mieć osoba, która otrzyma od Ciebie tę książkę.

“Ene, due, śmierć” M. J. Arlidge

Soczysty kryminał dla fanów i nie tylko. Strach i ciekawość daleko poprowadzą, zwłaszcza jeśli chcemy poznać zakończenie. W świecie Arlidge przyjaciel to wróg, a każda najmniejsza decyzja może okazać się tą najgorszą. Łzy mieszają się z zapachem krwi, a ciemność i lęki nie pozwalają zasnąć, mimo że wyczerpanie daje o sobie znaki. W tej książce morderca również bawi się z ofiarami, ale w trochę bardziej wyszukany sposób. Wymyślił sobie grę. Sprowadza dwójkę ludzi, zostawia im telefon, pistolet i tylko jedną szansę. Ile jest się w stanie zrobić dla drugiej osoby? Inspektor Helen Grace postara się odpowiedzieć na to pytanie.

“Kaprysik. Damskie historie” Mariusz Szczygieł

Na literaturę faktu nigdy nie jest za późno. Znany i ceniony polski reporter w 2010 roku opublikował reportaż, na który składa się kilka wyjątkowych – pozornie prostych – historii losów kilku kobiet. “Kaprysik” to kumulacja prostoty, lekkości, humoru, ale też życiowego bólu, tęsknoty i śmierci. Tak spisane relacje pozwalają zrozumieć lepiej drugiego człowieka, poznać jego naturę, zbliżyć się do własnego “ja”. W książce możemy przeczytać o dziennikach, interesującej korespondencji, Zofii Czerwińskiej, poszukiwaniu kobiet z zagubionej listy w restauracji, zdjęciach, działalności Kamińskiej, jedynym w swoim rodzaju posągu oraz o wokalistce Tercetu Egzotycznego. Niezwykłe w swej zwykłości kobiety i ich życie mogą wzruszyć i dać początek refleksjom. 

“Miłość w czasach zarazy” Gabriel Garcia Marquez

Miłość okazuje się być silniejsza od samotności, przeznaczenia i wiecznego snu. Bękart i poeta Florentino i rozsądna Fermina to zupełnie dwa inne światy. Jak to na zakochanych przystało – ich uczucie przechodzi przez wszystkie stany. Od szaleńczego zauroczenia, przez namiętne zadurzenie, po romantyczną wizję cielesności i uniesień. Każdy chciałby wiedzieć, jak ich los poprowadzi…

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com