Potencjał Video-reklamy

     W ostatnim czasie wideo marketing stał się bardzo często wykorzystywanym narzędziem w branży reklamowej. Profesjonalnie wykonany film promocyjny, umieszczony na kanale firmy w mediach społecznościowych pozwoli profesjonalnie zaprezentować oferowane usługi, przez co przeprowadzona kampania zyska większą efektywność. Wartością dodaną jest budowa solidnego wizerunku. Coraz więcej firm korzysta z tego rodzaju usług, co potwierdzają statystyki.
72% przedsiębiorców zamierza skorzystać z wideo marketingu w działaniach promocyjnych.
Ponad 90% specjalistów wykorzystuje treści wideo w realizowanych kampaniach.
Również odbiorcy, wyraźnie preferują ten rodzaj komunikacji. Ponad 50% internautów w przedziale wiekowym 18 – 34 lat potwierdziła, że najwięcej czasu spędzonego w sieci, poświęcają na oglądanie materiałów filmowych. Są najlepszą formą komunikacji- najpierw video, później zdjęcie, na końcu tekst.
Badania wskazują ponadto, iż blisko połowa przedsiębiorców systematycznie zwiększa budżet na promocje w mediach społecznościowych. Działania wideo marketingowe muszą być jednak ściśle wpisane w opracowaną strategie. Brak koordynacji projektu, a także niska jakość montażu wpływa negatywnie na wizerunek marki.

     Wideo marketing jest narzędziem wykorzystywanym zarówno w działaniach firm, jak i prywatnych osób. Dzięki profesjonalnie wykonanym materiałom filmowym, osoby kreujące swoją markę w mediach społecznościowych w skuteczny sposób promują profile osobiste, stając się ekspertami w reprezentowanej przez siebie branży. Coraz częściej, media społecznościowe oferują nie tylko udostępnianie materiałów wideo, ale również przeprowadzanie relacji na żywo. Obecnie, osobisty fanpage nie może funkcjonować bez atrakcyjnych materiałów filmowych, opartych na profesjonalnie przygotowanej strategii e-marketingowej.

     Warto jednak zastanowić się ściśle jakie treści są najbardziej atrakcyjne dla odbiorców. Bardzo popularnym działaniem jest ukazanie pracy firmy „od wewnątrz”. Pozwala to widzowi poznać otoczenie, w jakim działa przedsiębiorstwo. W rezultacie poczuje on więź z firmą, co przełoży się na pozytywny wizerunek marki. Kolejnym działaniem, podejmowanym w zakresie wideo marketingu jest zademonstrowanie promowanego przedmiotu w codziennym użytku. Przedsiębiorstwo działające w branży usługowej za pomocą wideo marketingu jest w stanie ukazać proces realizacji powierzonych zadań. Wszystkie te działania pozwolą zbudować silną pozycję marki w świadomości odbiorców.

     Formę materiału wideo, na jaką decyduje się firma, warunkują ilość treści oraz specyfika grupy docelowej. Istnieje przekonanie, że odbiorcy nie chcą oglądać materiałów filmowych dłuższych niż 30 sekund. Wynika to z przyzwyczajenia widzów do spotów reklamowych w telewizji. Jednak to stwierdzenie nie jest prawdziwe. Przykładem są kampanie serwisu Allegro. Wideo promujące świąteczne zakupy, w którym dziadek leci na święta Bożego Narodzenia do Wielkiej Brytanii, zyskało niezwykłą popularność. Podobnie seria legendy polskie Allegro. Wpływ na odbiór kampanii ma odpowiednie dobranie formy wideo do grupy docelowej. Działania wideo marketingowe powinny być odpowiednio targetowane, przemyślane i właściwie publikowane. Najważniejsza jest ciekawa treść. We współczesnym marketingu istnieje wiele form promowania poprzez wideo. Odnalezienie właściwej dla naszego przedsiębiorstwa jest kwestią kreatywności i wielkości przeznaczonego na ten cel budżetu.